PODSUMOWANIE  TYGODNIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Jak co roku w miesiącu kwietniu obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języka Angielskiego. Na drugim i trzecim piętrze zostały zaprezentowane prace uczniów przedstawiające najważniejsze zabytki Wielkiej Brytanii. Na szkolnych korytarzach uczniowie mogli również podziwiać flagi krajów anglojęzycznych. Obchodom tego wyjątkowego tygodnia towarzyszyły liczne konkursy oraz zawody zorganizowane w klasach 0-6.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi w konkursie pt. Great Britain in our eyes –Wielka Brytania w naszych oczach. Na konkurs wpłynęło 49 prac prezentujących bardzo wysoki poziom oraz ujawniających drzemiący w uczniach potencjał językowo-plastyczny. Po burzliwych naradach jury wyłoniło następujących laureatów:

kategoria: prace przestrzenne

1. Wiktoria Czerpak, Filip Dudek (kl. I b)

2. Mateusz Raczek (kl. I b)

3. Aleksander Gibała, Szymon Sosulski (kl. I b)

kategoria: prace plastyczne

1. Laura Giniewicz (kl. III c), Karolina Potasiak (kl. III b)

2. Jan Gorczyński (kl. III c), Nikola Kowalska (kl. II a), Jan Petryszyn (kl. III a),

3. Jakub Hołuj (kl. III c), Daria Podgórzec (kl. I c)

Kolejnym punktem obchodów Tygodnia Języka Angielskiego był cieszący się ogromną popularnością konkurs KARAOKE dla klas I-VI. Zwycięzców w kategoriach klas młodszych i starszych przedstawiamy poniżej.

klasy I-III

I miejsce- Martyna Tarnowska kl. II A

II miejsce- Laura Gilewicz, Julia Misiaszek, Hanna Doskocz kl. III C

III miejsce- Maria Janusz, Agata Zalewska, Nikola Kowalska, Laura Kantyka kl. II A

Zwyciężczyni w grupie młodszych (z lewej) oraz II a

klasy IV- VI

I miejsce- Katarzyna Błaszczyszyn kl. VI B

II miejsce- Izabela Żelazna, Katarzyna Szczepankiewicz kl. VI D

III miejsce- Julia Bednarkiewicz, Natalia Biszkowiecka, Dominika Korobczyc, Aleksandra Kowalewska kl. VI C

Kasia zaczarowała publiczność (z lewej) oraz zespół z VI c

Mamma mia na sto głosów

Dla uczniów, którzy mogą pochwalić się wiedzą encyklopedyczną, zorganizowany został po raz kolejny Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych:

I miejsce- Krzysztof Worek kl. V C

II miejsce- Dominika Ból kl. VI B oraz Agnieszka Skoczeń kl. VI B

III miejsce- Jakub Pająk kl. VI B

Natomiast dla sportowców odbył się Turniej Piłki Nożnej. W poszczególnych poziomach zwycięzców wyłoniono w systemie pucharowym:

klasy IV-         IV B

klasy V-          V B

klasy VI-         VI C

Losowanie drużyn (z lewej) oraz kibice z czwartych klas

Kibice z szóstych klas (z lewej) oraz IV b

V b (z lewej) oraz VI c

Gra się toczy ...

GRAND PRIX- wyjątkową nagrodę za zaangażowanie w obchody Tygodnia Języka Angielskiego, za udział w konkursach, kibicowanie i przebieranie się w barwy krajów anglojęzycznych otrzymała klasa VI B.

Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku!!!

zespół nauczycieli język angielskiego