PODSUMOWANIE  TYGODNIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W ostatnim tygodniu marca 2012 został zorganizowany w naszej szkole Tydzień Języka

Angielskiego. Uczniowie klas 0-VI mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach, w których mieli możliwość wykazać się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale również umiejętnościami plastycznymi, wokalnymi i predyspozycjami sportowymi.

W ramach Tygodnia Języka Angielskiego w klasach 0-III zorganizowano konkurs plastyczny pt. A trip to London czyli wycieczka do Londynu. Poziom prac, które wpłynęły na konkurs był bardzo wysoki i komisja miała nie lada wyzwanie, aby wybrać najlepszych artystów. Oto wyniki:

I miejsce- Nikola Kowalska, uczennica klasy III a

II miejsce- Maja Orlińska, uczennica klasy II b

III miejsce- Malwina Kłos, uczennica klasy III b

Wyróżniona praca- Mateusz Raczek, uczeń klasy II b

Uczniowie klas drugich i trzecich brali również udział w konkursie pt. Miming and drawing games czyli kalambury po angielsku. Najlepsze wyniki uzyskały poniższe klasy:

Klasy drugie

I miejsce- klasa II b

II miejsce- klasa II c

III miejsce- klasa II d

Klasy trzecie

I miejsce- klasa III d

II miejsce- klasa III a

III miejsce- klasa III b

W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas I-III poznawali kulturę krajów anglojęzycznych, wykonywali projekty grupowe na temat państw wchodzących w skład UK,               a podczas przerw używali zwrotów grzecznościowych w języku angielskim.

Kolejnym punktem obchodów Tygodnia Języka Angielskiego był cieszący się ogromną popularnością konkurs KARAOKE dla klas I-VI. Zwycięzców w kategoriach klas młodszych i starszych przedstawiamy poniżej.

klasy I-III

I miejsce- Maria Janusz kl. III A

II miejsce- Nikola Kowalska kl. III A

III miejsce-Agata Zalewska, Laura Kantyka, Aleksandra Maniakowska kl. III A

I miejsce- Maria Janusz kl. III A

II miejsce- Nikola Kowalska kl. III A (z lewej)      III miejsce-Agata Zalewska, Laura Kantyka, Aleksandra Maniakowska kl. III A

klasy IV- VI

soliści

I miejsce- Klaudia Miłkowska kl. VI A

II miejsce- Lilia Bartosz kl. V D

III miejsce- Magdalena Gubała kl. VI D

I miejsce- Klaudia Miłkowska kl. VI A

II miejsce- Lilia Bartosz kl. V D (z lewej)         III miejsce- Magdalena Gubała kl. VI D

zespoły

I miejsce- M. Ligocka, A. Malczyk, F. Lasota, W. Wylężek kl. IV B

II miejsce- Natalia Porchacz, Dominika Pyrdek kl. VI A

III miejsce- Karolina Kaczyńska, Agnieszka Tomasiak kl. V A

oraz Magdalena Gubała, Marcela Frankowicz, Alicja Łepkowska kl. VI D

I miejsce- M. Ligocka, A. Malczyk, F. Lasota, W. Wylężek kl. IV B (z lewej)         II miejsce- Natalia Porchacz, Dominika Pyrdek kl. VI A

III miejsce- Agnieszka Tomasiak, Karolina Kaczyńska kl. V A (z lewej) oraz Magdalena Gubała, Marcela Frankowicz, Alicja Łepkowska kl. VI D

Widownia z zainteresowaniem śledzi występy

Dla uczniów, którzy mogą pochwalić się wiedzą encyklopedyczną, zorganizowany został po raz kolejny Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych:

I miejsce- Krzysztof Worek kl. VI C

II miejsce- Monika Pogwizd kl. V A

III miejsce- Klaudia Miłkowska kl. VI A

Natomiast dla sportowców odbyły się Rozgrywki Ligi Angielskiej. W poszczególnych poziomach zwycięzców wyłoniono w systemie pucharowym:

klasy IV-          IV C

klasy V-           V C

klasy VI-         VI D

I miejsce wśród klas czwartych - klasa IVc

I miejsce wśród klas piątych - klasa Vc (z lewej)                         I miejsce wśród klas szóstych - klasa VId

Gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku!!!