PODSUMOWANIE  TYGODNIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Tydzień Języka Angielskiego 12 IV 2013

Coroczne obchody Tygodnia Języka Angielskiego stały się już w naszej szkole tradycją. W tym roku obchodziliśmy je w dniach 08-12 kwietnia. W ramach obchodów tego wyjątkowego tygodnia na uczniów klas I-VI czekały liczne atrakcje.

Tydzień Języka Angielskiego rozpoczął się od Międzyszkolnego Turnieju Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament zorganizowanego pod patronatem wydawnictwa Macmillan. W zmaganiach językowych wzięli udział reprezentanci sześciu szkół podstawowych z gminy Nysa. Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach (klasy I-III, IV-VI). Poniżej prezentujemy wyniki:

I miejsce: Anna Karwowska ex aequo Aleksandra Strąk, SP nr 1 Nysa

II miejsce: Filip Konopka, SP nr 10 Nysa

III miejsce: Anna Mondzelewska, ZSS Nysa

Ania Karwowska i Ola Strąk zwyciężczynie konkursu Macmillan Primary School Tournament

Klasy IV-VI

I  miejsce: Kinga Szczecińska, SP nr 10 Nysa

II  Miejsce: Anna Markowska, SP nr 1 Nysa

III  Miejsce: Kacper Kulpa, SP nr 3 Nysa

Uczestnicy Macmillan Primary School Tournament oczekują na ogłoszenie wyników konkursu

We wtorek gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości, podróżników Państwa Annę i Tomasza Szymkiewiczów, którzy przygotowali dla naszych uczniów niezwykle barwną i porywającą prezentację multimedialną na temat kultury i zwyczajów panujących w Nowej Zelandii.

Prezentacja multimedialna na temat Nowej Zelandii

Kolejny dzień Tygodnia Języka Angielskiego został poświęcony projekcji filmowej. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli bajkę pt.: The Wizard of Oz, natomiast kl. 4-6 film Pt.: How to train your dragon.

W krainie The wizard of Oz

Czwartek był dniem, na który wszyscy uczniowie z niecierpliwością oczekiwali. Klasy drugie i trzecie rywalizowały ze sobą w konkursie Miming and drawing games czyli kalambury po angielsku, natomiast klasy 4-6 wzięły udział w turnieju piłkarskim Ligii Angielskiej.

Wyniki konkursu Miming and drawing games

Klasy II:

I miejsce: Klasa II a

II miejsce: Klasa II b, II d

III Miejsce: klasa II c

Klasy III:

I miejsce: Klasa III b oraz III d

II miejsce: Klasa III a oraz III c

Uczniowie klas II i III w trakcie rozgrywek Kalambury

Wyniki rozgrywek Ligii Angielskiej klas IV – VI (miejsce I):

Klasy IV (chłopcy):                     klasa IVd

Klasy IV (dziewczęta):               klasa IVd

Klasy V (chłopcy):                      klasa Va

Klasy V (dziewczęta):                klasa Vc

Klasy VI (chłopcy):                     klasa VIa

Król strzelców:                             Dominik Sikora, kl. 4d

Uczniowie klas piątych w trakcie turnieju piłki nożnej

Kolejnym punktem obchodów Tygodnia Języka Angielskiego był konkurs karaoke. Po burzliwych naradach jury wyłoniło następujących laureatów:

Klasy I-III:

I miejsce: Wiktoria Czerpak, kl. IIIb

II miejsce: Marysia Grudzień, kl. Ic ex aequo Dominika Brodziak, kl. IId

III Miejsce: Wiktor Pliś, kl. Ib ex aequo Paulina Grusza, kl. Ia

Klasy IV-VI:

I miejsce: Lilia Bartosz, kl. 6d ex aequo Karolina Kaczyńska, kl. 6a

II miejsce: Nikola Kowalska, kl. 4a ex aequo Magda Kania, kl. 5d

III Miejsce: Maria Janusz, kl. 4a ex aequo Magda Młot i Agnieszka Malczyk, kl. 5b

Obchody Tygodnia Języka Angielskiego zakończyły grupowe projekty uczniów klas trzecich na temat największych atrakcji turystycznych Stanów Zjednoczonych. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły pt.: My American Dream.

Klasy I-III:

I miejsce: Daniel Filipek, kl. II d, Sara Szymczyk, kl. II b

II miejsce: Dominika Brodziak, kl. II d

III Miejsce: Adam Wajdzik, kl. II a

Daniel Filipek i Sara Szymczyk-finaliści konkursu My American Dream

Klasy IV-VI:

I miejsce:        Iwo Żakowski, kl. 5c

II miejsce:      Maria Smolińska, kl. 6d

Pozostali laureaci konkursów językowych

Uczniowie klas III wykonują projekty na temat atrakcji turystycznych w USA

Wszystkim uczestnikom konkursów językowych gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo J