"HYDROKOSMOS"

Uczniowie naszej szkoły od lat obcują ze sztuką, m.in. biorąc udział w programie opracowanym przez panią Annę Kulijewicz. Polega on na tym, że każda z klas wybiera spektakle z różnych zaproponowanych form i w ramach wycieczki odwiedza teatr lub operę, ogląda spektakl teatralny, balet, operę lub pantomimę, a często bierze udział w lekcjach prowadzonych przez specjalistów owych dziedzin.
W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy od wizyty w Nyskim Domu Kultury. Klasa 6 d obejrzała spektakl pt. „Hydrokosmos”. Powtarzając za pracownikami NDKu, można stwierdzić, że „dla niektórych było to pierwsze spotkanie z Teatrem Pantomimy - dziwne, czasami zaskakujące, czasami niezrozumiałe. Ale przecież nie każda scena spektaklu musi być jasna i zrozumiała. To nie matematyka , gdzie wszystko musi się zgadzać. Tu wystarczy sam nastrój, gra aktorów bez słów, muzyka i dodatkowe efekty w postaci, pięknej scenografii. ,,Hydrokosmos” to spektakl o pięknie, poświęceniu, odwadze i miłości. To historia, która zachwyca i wzrusza”.
Jesteśmy po pierwszej lekcji sztuki i z niecierpliwością czekamy na następne.

Uczniowie klasy 6 d