Narodowe Czytanie 2019 w SP1

W sobotę 07 września 2019 r. po raz ósmy miało miejsce Narodowe Czytanie – akcja pod patronatem pary prezydenckiej – promująca czytelnictwo i polską literaturę.

Podczas tegorocznej odsłony prezentowane były polskie nowele. Wśród nich znalazła się „Katarynka” Bolesława Prusa, która należy do kanonu lektur obowiązkowych. W związku z tym w poniedziałek 09 września, w naszej szkole zostało zorganizowane Narodowe Czytanie tej noweli wśród uczniów klas piątych.

Pani dyrektor Jolanta Kutowska – Gawlik rozpoczęła prezentację „Katarynki”. Kolejne fragmenty odczytywali chętni uczniowie. Pozostali uważnie słuchali i wypełniali karty pracy poświęcone lekturze.

Mamy nadzieję, że akcja będzie kontynuowana w naszej szkole w  kolejnych latach…