Dziś rano dotarła do nas smutna wiadomość –

zmarł KANCLERZ KAPITUŁY ORDERU UŚMIECHU

pan CEZARY LEŻEŃSKI

Dr Cezary Leżeński, pseud. Jerzy Nałęcz,  (ur. 6. stycznia 1930 w Poznaniu zm. 5 grudnia 2006 w Warszawie) – polski pisarz i dziennikarz, autor wielu książek o tematyce wojskowej oraz dla dzieci i młodzieży, w latach 1972-1982 i od 1993 przewodniczący (kanclerz) Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych, wiceprezydent Fundacji Młodej Polonii.

W ostatnim czasie główny bohater "afery ze św. Mikołajem" w Rabce. Ze względu na status Rabki jako "Miasta Dzieci Świata" (przyznany przez Kapitułę Orderu Uśmiechu ze względu na rabczańskie uzdrowiska dla dzieci), Leżeński i Kapituła zainicjowali utworzenie w Rabce stałego polskiego przedstawicielstwa św. Mikołaja, które przyjmowałoby listy od dzieci do św. Mikołaja. Projektowi temu towarzyszył pomysł budowy w Rabce pomnika św. Mikołaja.

I właśnie dziś w dzień św. Mikołaja dociera do nas ta smutna wiadomość.

Jeszcze nie tak dawno gościliśmy Kanclerza z okazji II ZLOTU SZKÓŁ im. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU, bawił się z nami przy ognisku, rozmawiał z naszymi uczniami i nauczycielami o Swojej nowej książce pt. ,, Nie ciągnij za brodę św. Mikołaja”. Cierpliwie wpisywał dedykacje do zakupionych przez nas egzemplarzy…

Zapamiętamy Go jako Człowieka Wielkiego Serca i Wielkiego Rozumu, który z pogodnym dystansem spoglądał na ludzi, a przede wszystkim na dzieci, o których dobro dbał  wspierając osobiście i dostrzegając działania innych ludzi, którzy swoje życie poświęcili niesieniu wsparcia ,, naszym mniejszym braciom” poszkodowanym przez los.

DROGI KANCLERZU!

Pragniemy Cię zapewnić, że pozostaniemy wierni Twojej idei czynienia dobra i opiekowania się słabszymi, i pokrzywdzonymi. Pamięć o Tobie będzie nas wspierać w naszych codziennych mniejszych i większych dziełach, które wyznaczyłeś nam jako Kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu.

CZEŚĆ TWOJEJ PAMIĘCI!