DZIEŃ KASZTANOWCA

7 maja bieżącego roku klasa III a i I d naszej szkoły z wychowawczyniami p. Grażynaą Hałajewską oraz p. Elżbietą Dziaduś brały udział w obchodach 1 Nyskiego Dnia Kasztanowca, który zorganizowała Fundacja Nasza Ziemia i koordynator akcji Pomóżmy Kasztanowcom – p. Beata Cichewicz.

Obie klasy wzięły czynny udział w hepeningu, który rozpoczął się na nyskim rynku koło Omnibusa w południe. Uczniowie przygotowali wiersze, piosenki, okrzyki poświęcone kasztanowcowi białemu. Wspólnie z wychowawcami i rodzicami przygotowali transparenty, stroje i rekwizyty związane z akcją „Pomóżmy Kasztanowcom”. Byliśmy najliczniejszą reprezentacją spośród przybyłych na tą pikietę szkół.

Nasze działania i cała akcja wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców Nysy, którzy zatrzymywali się wokół namiotu i sceny, z uwagą słuchali programu i chętnie ofiarowali symboliczne kwoty za rozdawane im przez naszych uczniów ulotki dotyczące akcji. Za zebrane pieniążki szkoła nasza zakupiła cegiełki „Pomóżmy Kasztanowcom”.