SZKLANY ŚWIAT   -  wycieczka do Krośnic

Dnia 09.12.2015r. uczniowie klas IIa i IIe  wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek ,, SZKLANY ŚWIAT’’ w Krośnicach k. Milicza. Uczniowie poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych.

Dzieci na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ , gdzie pracownicy  ze szklanej  rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA , czyli miejsce gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji. Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Później  każde dziecko wykonało swoją pamiątkową bombkę .

Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. Poza bombką wykonaną własnoręcznie, przywieźli także drugą – ze swoim imieniem, w estetycznym opakowaniu oraz upominki zakupione w firmowym sklepie.

Irena Siemasz i Lucyna Macyszyn