EDUKACYJNE KOLONIE LETNIE

14. sierpnia 2009 roku do Szko³y Podstawowej nr 1 w Nysie zawitali mili go¶cie – uczniowie Sobotniej Szko³y Polskiej z Ko³omyi, którzy uczestniczyli w Edukacyjnych Koloniach Letnich zorganizowanych przez Stowarzyszenie PRO UNO dzia³aj±ce przy naszej placówce, a sponsorowanych przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzieci i m³odzie¿ z Ukrainy serdecznie powita³a pani dyrektor Bo¿ena Wêglarz. Nastêpnie go¶cie zostali zaproszeni na poczêstunek.

Po zakoñczeniu czê¶ci oficjalnej gospodarze – uczniowie klas pi±tych – pochwalili siê przyby³ym nasz± piêkn±, kolorow± i przyjazn± szko³±.

Miêdzy rówie¶nikami zawi±za³y siê przyja¼nie, nast±pi³a wymiana adresów i numerów telefonów.

Na pami±tkê wspania³ego spotkania koloni¶ci i ich opiekunowie otrzymali drobne upominki.