W WIZYTĄ W KOŁOMYI

W dn. 9 - 11 XI 2012 r. przedstawicielki SP1 - p. dyr. Bożena Węglarz oraz wicedyr. Jolanta Gawlik-Kutowska wzięły udział w delegacji do Kołomyi - miasta partnerskiego Nysy.

Celem naszej wizyty było nawiązanie kontaktów z Polską Sobotnią Szkołą działającą w tym mieście od 15 lat a także przekazanie darów od uczniów SP1: polskich książek, encyklopedii, przyborów szkolnych, plansz oraz odtwarzacza DVD.

W Polskiej Sobotniej Szkole uczy się 106 uczniów w różnym wieku. Dzieci i młodzież uczą się języka polskiego, historii Polski, polskich tańców, obyczajów itd. Szkołą kieruje p. Stanisława Kołusenko, która bardzo dba o to, żeby polskość na tych terenach nie zaginęła.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę z dziećmi z Kołomyi a także wierzymy, że przekazane dary serca pomogą im w pracy i w nauce.

Polska Sobotnia Szkoła w Kołomyi

Delegacja z Nysy przekazuje upominki

Towarzystwu Kultury Polskiej

W polskim kościele pod Grobem Nieznanego Żołnierza

Występ dzieci z Polskiej Sobotniej Szkoły z okazji

Święta Niepodległości

Cmentarz - foto nysa.pl

W ramach wizyty odwiedziliśmy także ukraińską szkołę o profilu matematyczno-przyrodniczym. Dyrekcja tej szkoły poszukuje partnera do współpracy wśród nyskich placówek, a zostaliśmy tam wyjątkowo gościnnie przyjęci i urzeczeni dyscypliną panującą wśród uczniów.

Z wizytą w Przyrodniczo-Matematycznej Szkole Ukraińskiej