MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ Matematyczny KLAS CZWARTYCH

16 maja 2006r w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Turniej Matematyczny Klas Czwartych. Był to już trzeci międzyszkolny turniej matematyczny organizowany w naszej szkole, lecz po raz pierwszy do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów klas czwartych. Zaproszenie do udziału w turnieju przyjęły szkoły podstawowe: z Lipowej,  Kopernik,  Niwnicy, Przełęku, Sportowa SP, SP 10 i SP 1.

Turniej składał się z dwóch etapów. W I etapie każdy uczestnik turnieju musiał rozwiązać test, a suma punktów reprezentantów danej szkoły decydowała o wejściu do II etapu. Po podliczeniu punktów okazało się, że  do finału wchodzą szkoły :

Ø     SP 10

Ø     SP 1

Ø     SP w Kopernikach

Ø     Sportowa SP .

W II etapie reprezentacje poszczególnych szkół drużynowo walczyły o zdobycie jak największej ilości punktów. Każda drużyna musiała odpowiedzieć na 5 pytań  i rozwiązać krzyżówkę matematyczną z hasłem. Do uczestników należała decyzja czy losują trudniejsze pytania za 2 punkty, czy łatwiejsze za 1 punkt. Za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki w ciągu 5 minut można było otrzymać 5 punktów.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja powołana spośród opiekunów przybyłych drużyn.

A oto końcowa klasyfikacja :

I miejsce  SP 10  i  SP 1  - 13 pkt

II miejsce SP w Kopernikach – 9 pkt

III miejsce Sportowa SP – 4 pkt

Celem tego turnieju była popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych i motywowanie młodzieży do pogłębiania wiedzy.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć w naszej szkole najlepszych młodych matematyków z całej gminy. W tym gronie nikogo nie trzeba było przekonywać, że królową wszystkich nauk jest matematyka.

Organizatorzy:

Anna Frankiewicz i Bogusława Dzikowicz