APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

"Służyć Ojczyźnie miło"

Dnia 28 kwietnia 2006r. uczciliśmy 215 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - jednego z najbardziej postępowych dokumentów XVIII wiecznej Europy. W trakcie apelu przygotowanego przez klasę VI c oraz chór szkolny pod opieką nauczycieli: p. Małgorzaty Szlempo, p. Jolanty Gawlik-Kutowskiej oraz p. Anny Lis, uczniowie recytowali poezję okolicznościową, "Przyśpiewki" Wojciecha Bogusławskiego oraz brali udział w inscenizacji bajek Ignacego Krasickiego. Apel niósł ze sobą wiele treści wychowawczych oraz wiadomości historycznych. Mamy nadzieję, że przybliżył epokę końca II Rzeczypospolitej.

3 maja, udział w uroczystościach gminnych wziął nasz poczet sztandarowy z klasy VI c oraz VI a wraz z p. Janiną Janik i Beatą Trzaską. Wytypowani uczniowie i nauczyciele wzięli udział we mszy za Ojczyznę w Katedrze, po czym udali się pod pomnik "Patriotom polskim" i tam złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów. Zarówno piękna msza jak i podniosła uroczystość pod Pomnikiem stanowiły prawdziwą lekcję patriotyzmu.

W apelach, które oglądali wszyscy uczniowie wystąpiła klasa 6c.