ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja 2008 r., udział w uroczystościach gminnych wziął nasz poczet sztandarowy oraz uczniowie z klasy VI c wraz z p. Ewą Witkowską i p. Beatą Trzaską. Delegacja wzięła udział we mszy za Ojczyznę w Katedrze, po czym wszyscy udali się pod pomnik "Patriotom polskim" i tam złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów. Zarówno piękna msza jak i podniosła uroczystość pod Pomnikiem stanowiły prawdziwą lekcję patriotyzmu.

Delegacja uczniów z Jedynki.

Dnia 05 maja 2008 r. uczciliśmy 217 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - jednego z najbardziej postępowych dokumentów XVIII wiecznej Europy. W trakcie apelu przygotowanego przez klasę Vd oraz chór szkolny pod opieką nauczycieli: p. Małgorzaty Szlempo, p. Jolanty Gawlik-Kutowskiej oraz p. Anny Lis, uczniowie prezentowali scenki związane z planami zaborców dotyczącymi rozbioru Polski, przybliżyli sylwetkę ostatniego elekcyjnego króla Polski - Stanisława Augusta Poniatowskiego, postępowe reformy wprowadzone przez najważniejszy dokument, jakim była nowo uchwalona Konstytucja oraz brali udział w inscenizacji bajek Ignacego Krasickiego. Apel niósł ze sobą wiele treści wychowawczych oraz wiadomości historycznych. Mamy nadzieję, że przybliżył epokę końca II Rzeczypospolitej.

W apelach wystąpili uczniowie z klasy 5d oraz szkolny chór.