MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

6.12.2019 r.

6 grudnia w świetlicy szkolnej panował szczególny klimat, gdyż tego dnia zgodnie z tradycją obchodziliśmy imieniny Świętego Mikołaja - czyli mikołajki, jeden z najpiękniejszych dni w roku szkolnym.

Do obchodów tego święta przygotowaliśmy się bardzo sumiennie. Każdy kto tylko mógł, ubrał się na czerwono, założył mikołajową czapkę lub rogi renifera. Były zabawy przy muzyce, pląsy, zajęcia plastyczne oraz wspaniały występ naszych małych tancerek z klasy 3c, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Podczas zajęć uczniowie z wielką uwagą i skupieniem wysłuchali również listu, który specjalnie do nich napisał Święty Mikołaj. Ubaw był po pachy, gdy nasza brać świetlicowa poszukiwała kartek z zagadkami
i wskazówkami Mikołaja odnośnie przygotowanych przez niego "prezentów niespodzianek''. Uczniowie pełni zapału i radości rozwiązywali kolejne zadania, które kolejno doprowadzały ich do ukrytych podarków.

Emocje jakie nam towarzyszyły, uśmiechy na twarzach i wypowiadane słowa zachwytu dają pewność, iż uczniowie będą miło wspominać ten dzień i z niecierpliwością oczekiwać wizyty Mikołaja w przyszłym roku szkolnym.