Szanowni Państwo,

1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/21 w trybie stacjonarnym. Wszyscy mamy wiele obaw i lęków z tym związanych, dlatego dla bezpieczeństwa uczniów oraz pracowników opracowaliśmy  Wewnątrzszkolne Procedury Bezpieczeństwa, które opublikowane są na stronie internetowej szkoły.

Zobowiązuję wszystkich Państwa oraz Państwa Dzieci do zapoznania się z tymi dokumentami oraz wypełnienia załącznika nr 1 do niniejszej Procedury i przekazania go do sekretariatu szkoły (poprzez dziecko, lub wrzucenie do skrzynki kontaktowej).

Najważniejsze zasady  przyjęte przez Radę Pedagogiczną SP 1

1.       Od 2 września zajęcia w szkole odbywają się w trybie stacjonarnym, uczniowie przychodzą do szkoły wg tygodniowego planu zajęć.

2.       Do szkoły może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów sugerujących chorobę. Nie można przyprowadzać dziecka do szkoły także wtedy, jeżeli w domu danej rodziny przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych .

3.       Do momentu wejścia do gabinetu, przed i po lekcjach oraz w czasie przerw i przemieszczania się w budynku szkolnym uczniów i nauczycieli obowiązują maseczki lub przyłbice . Obowiązek ten dotyczy też wszystkich pracowników szkoły oraz osoby , które za przyzwoleniem dyrekcji pojawią się w szkole.

4.       Uczniowie będą mogli zdjąć maseczki gdy wejdą do klasy i zajmą miejsca w ławkach. Należy dążyć do tego, aby uczniowie zajmowali stałe miejsca w klasach.

5.       Przerwy pomiędzy lekcjami będą trwały po 5 minut z wyjątkiem trzech przerw 15 minutowych obiadowych (11.15-11.30, 12.15-12.30, 13.15-13.30)

6.       Przed wejściem do szkoły codziennie każdemu będzie mierzona temperatura oraz będą dezynfekowane dłonie.

7.       Uczeń z temperaturą ( 38 st. C) nie będzie wpuszczony do szkoły i zostanie skierowany do izolatorium gdzie będzie przebywać do momentu przybycia rodzica/prawnego opiekuna

8.       Rodzice/opiekunowie wstęp do szkoły mają za przyzwoleniem dyrekcji.

9.       Wszystkie wejścia/wyjścia do szkoły będą otwarte. Uczniowie klas I-III wchodzą/ wychodzą wejściem bocznym A i pozostają na swoich piętrach, uczniowie klas IV-VIII wchodzą wejściem B i kierują się do szatni, następnie pod wyznaczony gabinet.

10.   W klasach I-III każdy oddział uczy się we własnej sali lekcyjnej, przerwy wyznacza nauczyciel, nie dzwonek. Dzieci codziennie pod opieka nauczyciela będą wychodzić na powietrze, często będą wietrzone sale.

11.   W klasach I-III dla zniwelowania dużej liczby uczniów przebywających na III i IV  piętrze a przede wszystkim w świetlicy szkolnej,  została wprowadzona dwuzmianowość.

12.   Dwuzmianowość będzie też obowiązywać w klasach czwartych i piątych, w wyjątkowych sytuacjach także w szóstych.

13.   W szkolnym planie lekcji przedmioty zostały połączone w bloki dwugodzinne, aby uczniowie jak najrzadziej wychodzili z gabinetów i przemieszczali się po korytarzach.

14.   W czasie krótkich przerw gabinety będą otwarte, jeśli to możliwe nauczyciel będzie przebywać w klasie wraz z uczniami.

15.   Na zajęciach wychowania fizycznego należy unikać sportów kontaktowych, jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu.

16.    W czasie długich przerw uczniowie w wyznaczonych grupach będą korzystać z obiadów. Harmonogram spożywania posiłków będzie ustalony po rozeznaniu ilości chętnych korzystających z obiadów na podstawie umów.

17.    W czasie dowozu uczniów do szkoły  i na pływalnię oraz halę sportową będą obowiązywać następujące zasady:

- dzieci i opiekun przebywają w autobusie zawsze w maseczkach

- kierowca jest odizolowany od podróżnych ochroną z pleksi, ponadto dwa pierwsze siedzenia za kierowca nie będą dostępne dla dojeżdżających

- do autobusu będziemy wchodzić tylko środkowymi drzwiami

- przed wejściem do autobusu opiekun będzie uczniom dezynfekował ręce

- codziennie wieczorem każdy autobus MZK jest ozonowany.

Szanowni Państwo

W obecnej sytuacji nie będzie uroczystej inauguracji roku szkolnego, apele powitalne odbędą się tylko dla uczniów klas pierwszych i czwartych. Pozostali uczniowie spotkają się ze swoimi wychowawcami o następujących godzinach:

Godz. 8.00 – spotkania uczniów klas II, III,V i VI z wychowawcami klas w wyznaczonych gabinetach, bez udziału rodziców (obowiązują maseczki)

Wejście główne – klasy II i III

Wejście boczne A – klasy IV

Wejście boczne B – klasy V

Godz. 8.30 - klasy pierwsze – apel na boisku szkolnym (uczniowie, nauczyciele i rodzice w maseczkach), po apelu dzieci przechodzą do swoich klas na spotkanie z wychowawcą

Godz. 9.30 – spotkania uczniów klas VII  i VIII z wychowawcami klas w wyznaczonych gabinetach, bez udziału rodziców (obowiązują maseczki)

Wejście boczne A – klasy VII

Wejście boczne B – klasy VIII

Godz. 10.00- klasy czwarte – apel na boisku szkolnym (uczniowie, nauczyciele i rodzice w maseczkach), po apelu dzieci przechodzą do swoich klas na spotkania z wychowawcą.

Nauczyciele przekażą uczniom plan zajęć, skład nauczycieli uczących w klasie, ogólne zasady bezpieczeństwa, które będą codziennie obowiązywać.

Na stronie internetowej szkoły znajdą Państwo ponadto następujące dokumenty:

- nowy godzinowy rozkład zajęć i przerw

- godziny przyjazdu i odjazdu autobusu szkolnego

- karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej

- umowa na korzystanie z obiadów szkolnych (dwudaniowy obiad -6,50 zł)

- harmonogram spotkań z wychowawcą w dniu 1 września.

Proszę na bieżąco śledzić informacje w dzienniku elektronicznym, ponieważ będzie to nasz podstawowy kanał komunikacji.

W drugim tygodniu września odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami klas z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Harmonogram zebrań będzie opublikowany na stronie internetowej szkoły.

Bożena Węglarz- dyr. szkoły