APEL O WSPARCIE ZAKUPU SZTANDARU NASZEJ SZKOŁY

Szanowni Państwo !

W dniu 20 maja 2005 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie przeżywać będzie szczególną uroczystość – dzień nadania szkole imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Laureatami tego odznaczenia o randze międzynarodowej są ludzie szczególnie godni szacunku, gdyż nagradzani przez najbardziej surowe jury – przez dzieci. Swój Order nadają one od 1968 roku tym, którzy przyczynili się dla ich dobra: ucząc, lecząc, wychowując i pomagając na wiele innych sposobów. W gronie 790 laureatów są takie osobistości, jak: Ojciec Święty Jan Paweł II, zwierzchnik Kościoła Buddyjskiego w Tybecie Dalajlama, Matka Teresa z Kalkuty, Królowa Szwecji Sylwia, Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy, Wiktor Dega, ludzie kultury i sztuki oraz wiele innych osób, może nie tak powszechnie znanych, ale równie wielkiego serca.

Wśród Kawalerów są także ludzie związani z Opolszczyzną, m.in. p. Ewa Chrobak-Szota, twórczyni projektu słynnego  uśmiechniętego  słoneczka,  a  także p. Helena Wąchała, p. Stanisław Chlebda,  p. Leon Piecuch,  p. Mirosław  Mandryga.

Kapituła Orderu uznała, że nasza codzienna działalność, która służy dobru dzieci, daje nam prawo noszenia takiego imienia, a także zaszczyt przystąpienia do kręgu tych, którzy dbają o przestrzeganie praw dziecka.

Mamy nadzieję, że majową uroczystość nadania szkole imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu zaszczyci wielu laureatów tego wyróżnienia. Chcemy także, żeby to był odświętny dzień dla całego naszego miasta.

Jesteśmy przekonani, że ideały, które przyświecają temu Odznaczeniu są bliskie Państwa sercom, toteż zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe zakupu sztandaru szkoły, którego do tej pory nie mieliśmy. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę wpłaconą na ten cel . Wpłaty 100 zł i większe sumy uhonorujemy pamiątkowym gwoździem z nazwiskiem darczyńcy na sztandarze szkoły.

Nr konta: Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.  o. /Nysa

Arkadiusz Tomasz Talik – Przewodniczący Rady Rodziców SP 1

79 2030 0045 1130 0000 0571 1080

z dopiskiem : darowizna na sztandar

Państwa wsparcie pozwoli nam na pełniejszą realizację w praktyce najważniejszego hasła szkoły, które brzmi: „Jak nie kochać dzieci, kiedy one są samą miłością”.

Sztandar zostanie przekazany społeczności szkolnej w dniu nadania imienia.

Komitet Organizacyjny