ŚWIĘTO ORDERU UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE

Co roku 21. września obchodzimy uroczyście Święto Orderu Uśmiechu. To ważny dzień w życiu naszej szkoły tak bardzo związanej z tą ideą. W tym roku było ono tym ważniejsze, że rozpoczyna obchody 45. rocznicy Orderu. A więc wszystko rozpoczęło się w 1968 roku.

21. września klasy I - III ubrane w barwy "orderowe", czyli na żółto i niebiesko wzięły udział w słonecznym korowodzie, który przypominał mieszkańcom naszego miasta i jego włodarzom o rocznicy, o Roku Korczakowskim, o 920. Kawalerach Orderu i o... nas - szkole, która oddana jest ich ideom. Szkoła, a więc dzieci i dorośli, którzy je wychowują zgodnie z nimi, pamiętając, że dzieci to mali ludzie.

Wspólnie tego dnia odśpiewaliśmy także pieśń "Order Uśmiechu" oraz pieśń naszej szkoły.

Odwiedziły nas także Telewizja Regionalna Opolskie oraz TVP Opole. które próbowały ukazać specyfikę naszej placówki i realizację w codziennej praktyce idei Orderu. Odpowiadaliśmy na pytania związane z programem wychowawczym, tradycją, związkami z Międzynarodową Kapitułą Orderu Uśmiechu oraz ze szkołami noszącymi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Wszystko to działo się w pięknie udekorowanej, odświętnej szkole, która w ten sposób włączyła się w obchody rocznicy Orderu i podkreśliła związek z jego zaszczytnymi celami.