Z WIZYTĄ W GŁUCHOŁAZACH - MIEŚCIE KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU

Głuchołazy to miasto od lat związane personalnie z ideami głoszonymi przez Kawalerów Orderu Uśmiechu. To stąd pochodzi pani Ewa Chrobak – Szota – Kawaler Orderu Uśmiechu, autorka promiennego słoneczka, a także ksiądz Stanisław Chryc działający niegdyś w pobliskiej parafii na rzecz rodzin pokrzywdzonych przez los/ tym samym na rzecz dzieci/.

Kilka lat temu uroczyście otwarto w Głuchołazach zrewitalizowany Skwer Kawalerów Orderu Uśmiechu, a teraz – 20. listopada – odsłonięto tablice pamiątkowe dwóch wspomnianych Kawalerów: p. Ewy Chrobak – Szoty i księdza Stanisława Chryca.

Główne uroczystości odbyły się jednak w Domu Kultury. Brała w nich udział także delegacja  naszej szkoły. Był to kolejny występ „Jedynki” na rzecz tamtejszej społeczności.

W czasie prezentacji SP 1 w Głuchołazach, zgromadzeni goście obejrzeli film opisujący specyfikę i dorobek „Jedynki” z Nysy. Film ten został przygotowany przez p. Rafała Kreta. Część artystyczną stanowił występ szkolnego Klubu Dobrej Piosenki prowadzonego przez państwa Katarzynę i Jacka Ryszewskich. Z pewnością miłym dla wspomnianej reprezentacji Kawalerów /p. Ewy Chrobak – Szoty i księdza Stanisława Chryca/, było udekorowanie ich przez wicedyrektor Grażynę Hałajewską –  odznaczeniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie - Medalem Uśmiechu, przyznanym na tę okoliczność przez Szkolną Kapitułę Medalu za działalność i serce okazywane dzieciom.

Nasz występ został nagrodzony gromkimi brawami, a podziękowania złożył na ręce pani dyrektor wiceburmistrz Głuchołaz.

ks Stanisław Chryc - Kawaler Orderu Uśmiechu Ewa Chrobak - Szota - Kawaler Orderu Uśmiechu

Odsłonięcie tablic pamiątkowych Występ Klubu Dobrej Piosenki w Domu Kultury w Głuchołazach

Odznaczenie Kawalerów Medalami Uśmiechu SP1 w Nysie Kawalerowie Orderu Uśmiechu - ks. St. Chryc i Ewa Chrobak-Szota

Tablica pamiątkowa ks. St. Chryca Tablica pamiątkowa Ewy Chrobak-Szoty