Z WIZYTĄ W GŁUCHOŁAZACH - DZIEŃ PRZYJACIÓŁ LASU

W dniu 22 kwietnia 2015 r. poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunami p. K. Leśniak i B. Wijatyk uczestniczył w uroczystości z okazji Dnia Przyjaciół Lasu w Głuchołazach, na które przyjechał Marian Stanisław Podlecki - Kawaler Orderu Uśmiechu.

Marian Podlecki został odznaczony Orderem Uśmiechu na wniosek dzieci i młodzieży z Oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Białymstoku ''za okazywanie im serca, przyjaźni, dobroci i cierpliwości''.

Marian Stanisław Podlecki, który jest 973 Kawalerem Orderu Uśmiechu jest związany z Nadleśnictwem od ponad 25 lat. To niezwykle ciekawa i barwna postać. Jest nie tylko leśnikiem i miłośnikiem przyrody, ale też harcerzem i społecznikiem. Często spotyka się z dziećmi. Działa w harcerstwie, swej parafii oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Ściśle współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Jest organizatorem, m.in. kolonii dla polskich dzieci ze Wschodu oraz Majówki w Malinówce dla dzieci z domów dziecka.

W tym dniu o godzinie 11: 00 Marian Stanisław Podlecki - Kawaler Orderu Uśmiechu odsłonił pamiątkową tablicę umieszczoną na Placu Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach.

Następnie o 11.30 w Centrum Kultury w Głuchołazach odbyła się część oficjalna Dnia Przyjaciół Lasu, podczas której głos zabrał Marian Stanisław Podlecki.

Na zakończenie swojego wystąpienia przekazał uczniom naszej szkoły pamiątkową piłkę do gry w siatkówkę, którą osobiście wcześniej grał.

W dalszej części uroczystości p. B. Wijatyk odczytała list od społeczności uczniowskiej i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1w Nysie, oraz zaprezentowano film o naszej szkole,  po czym wręczono panu  Marianowi Stanisławowi Podleckiemu Szkolny Medal Orderu Uśmiechu.

Następnie głos zabrał pan Andrzej Kwarcik zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Prudnik.

Ponadto przedstawiono rozwiązania konkursów organizowanych przez Lasy Państwowe, Centrum Kultury i Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną oraz konkursu organizowanego przez Burmistrza Głuchołaz.

Na zakończenie uroczystości odbył się występ laureata konkursu na przedstawienie teatralne „Okaż kulturę i chroń naturę – Myślę, więc segreguję”.

Był to dla nas – jako części społeczności szkolnej – ważny czas spotkania z jednym z naszych patronów.