Marek Michalak - Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych "Serce" jest także Wicekanclerzem Kapituły Kawalerów Orderu Uśmiechu. To najmłodszy Kawaler Orderu Uśmiechu. Gdy odbierał to zaszczytne odznaczenie, miał zaledwie 23 lata. Dzieci uhonorowały go za pomoc, którą udzielał najsłabszym, najbardziej potrzebującym, tym, którym dom rodzinny nie kojarzył się z ciepłem, miłością i bezpieczeństwem.
W naszej szkole pan Marek gościł 3 grudnia 2004 r. Przyjechał do nas, żeby sprawdzić w jakim stopniu jesteśmy przygotowani do nadania szkole imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu. W czasie swojej wizyty rozmawiał z dorosłymi, ale przede wszystkim interesowały go opinie samych dzieci, znajomość idei ceremonii a także osób, którym już nadano Order.
Mamy nadzeję, że decyzja, którą podejmie wkrótce Kapituła, będzie dla nas pomyślna.

Rozmowa z dziećmi w szkolnej świetlicy

Marek Michalak wraz z dyr. Teresą Sordyl

Na lekcji historii w klasie 5c