KAWALER ORDERU UŚMIECHU - MAŁGORZATA BERWID - W NASZEJ SZKOLE

W dniu 8 kwietnia 2014r. gościliśmy w naszej szkole Kawalera Orderu Uśmiechu – panią Małgorzatę Janinę Berwid – autorkę programów w redakcji dziecięcej TVP1.

Pani Małgorzata od lat wykonuje zawód animatora kultury.  Jest twórczynią uwielbianego przez dzieci programu Moliki Książkowe, w którym w nowatorski sposób zachęca do czytania książek. Współtworzyła program Ciuchcia, którego bohaterami byli  Kulfon i żaba Monika.

Małgorzata Berwid na szeroką skalę szerzy ideę czytelnictwa. Uhonorowana przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom statuetką Fundacji za ogromny wkład w rozwój kampanii społecznej propagującej czytanie. Bierze udział w tysiącach spotkań z dziećmi, na których czyta książki, a także przekazuje im najważniejsze wartości liczące się w ich młodym życiu.

I tak też było w naszej szkole , za co jesteśmy Pani Małgorzacie bardzo wdzięczni.

Od naszego gościa dowiedzieliśmy się , co zapewne będę bardzo ważne dla wszystkich rodziców,  że:

Szkolna Kapituła Medalu Uśmiechu przyznała Pani Małgorzacie Berwid Medal Uśmiechu za:

·        działalność na rzecz dobra dzieci,

·        promienny uśmiech i radość darowaną najmłodszym,

·        „zarażanie“ miłością do książek i do czytania,

·        pielęgnowanie dziecięcej wyobraźni.

Wierzymy, że z panią Małgosią i Molikami spotkamy się jeszcze nie raz…….

P. Małgorzata Bierwid - Kawaler Orderu Uśmiechu - obok sztandaru naszej szkoły