spotkaniE z Panią Małgorzatą Berwid – Kawalerem Orderu Uśmiechu

22 września 2016 r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunami (J. Bernat oraz B. Wijatyk) uczestniczył w spotkaniu z Panią Małgorzatą Berwid – Kawalerem Orderu Uśmiechu. Uroczystość miała miejsce w Centrum Kultury w Głuchołazach. Ceremonii towarzyszyło oficjalne odsłonięcie tablicy pamiątkowej ww. laureatki w głuchołaskiej Alei Orderu Uśmiechu.

Pani Małgorzata Berwid jest znaną dziennikarką i animatorką kultury. Od ponad 25 lat zajmuje się pracą na rzecz dzieci, współtworzy i realizuje programy telewizyjne dla najmłodszych, do najbardziej znanych z pewnością możemy zaliczyć popularny w latach 90. program „Ciuchcia”, którego głównymi bohaterami byli Kulfon i żaba Monika lub uwielbiane obecnie „Moliki książkowe”. Pani Małgorzata na szeroką skalę szerzy idee czytelnictwa - bierze udział w licznych spotkaniach z dziećmi, prowadzi warsztaty dla najmłodszych, udziela praktycznych rad i wskazówek dotyczących promocji czytelnictwa oraz kultury wśród przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Sama też jest autorką licznych tekstów piosenek i opowiadań.

W 2003 r. Pani Małgorzata Berwid za swoją nietuzinkową działalność na rzecz dzieci została uhonorowana najsłoneczniejszym ze wszystkich odznaczeń na świecie - Orderem Uśmiechu. Dzisiaj, w Głuchołazach - w miejscu tak szczególnym dla wszystkich osób związanych z ideą Słonecznego Orderu - Pani Małgorzata odsłoniła swoją tablicę pamiątkową. Uroczystości towarzyszył tradycyjny ceremoniał, podczas którego mogliśmy wysłuchać Hejnału Głuchołaz. Następnie był czas na gratulacje, życzenia oraz pamiątkowe zdjęcia z Kawalerem Orderu Uśmiechu.