Z wizytą w Warszawie u Rzecznika Praw Dziecka  …

21. września 2009r. dyrektorki naszej szkoły- p. Bożena Węglarz i p. Jolanta Gawlik-Kutowska  zostały zaproszone przez Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka – Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu na  Konferencję z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu, poświęconą przestrzeganiu praw dziecka.

Uczestnicy konferencji - dyrektorzy szkół i placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

W pierwszej części spotkania zaproszeni goście dokonali prezentacji swoich placówek. Minister Michalak z uwagą wysłuchał wszystkich uwag na temat  niespójności oświatowego systemu legislacyjnego oraz wszelkich informacji  dotyczących trudności  w przestrzeganiu praw dziecka, w tym dziecka niepełnosprawnego.

Siedziba Rzecznika Praw Dziecka - ministra Marka Michalaka

Gościem Honorowym konferencji była  Irena Santor- Kawaler Orderu Uśmiechu, która po wysłuchaniu refleksji dyrektorów zaproszonych placówek , utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że najważniejsze jest ,,robić swoje” dla dobra dzieci.

Gość honorowy konferencji - Irena Santor - Kawaler Orderu Uśmiechu przyjmuje od naszych dyrektorek upominek - materiały reklamujące miasto i szkołę

Druga część spotkania poświęcona była relacjom z wystąpień generalnych Rzecznika Praw Dziecka, adresowanych do szefów różnych resortów, wystąpień mających na celu poprawę sytuacji prawnej dziecka w Polsce.

Konferencja zakończyła się  powołaniem grupy inicjatywnej, której celem jest założenie Stowarzyszenia  Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, aby wspólnie sobie pomagać, wspierać w podejmowaniu nowych wyzwań i przedsięwzięć .

W kolejnej części spotkania goście zwiedzili Sejm i Senat Rzeczypospolitej- dwa najważniejsze organy ustawodawcze w Państwie.

Sejm i Senat Rzeczypospolitej

Obie nasze panie dyrektorki oceniają wyjazd jako bardzo udany- poznały wiele nowych, interesujących osób, tworzących wspólnotę szkół im. KOU oraz Tych,  od których w ogromnym zakresie zależy dobro polskich dzieci.

Panu Ministrowi Markowi Michalakowi, Barbarze Kolago, Irenie Santor dyrektorki wręczyły upominki od Burmistrz Nysy, a wszyscy goście biorący udział w konferencji otrzymali materiały promujące naszą szkołę i Nysę .

Dyr. Bożena Węglarz wraz z Rzecznikiem Praw Dziecka, ministrem Markiem Michalakiem