"JEDYNKA" NA PIKNIKU EKOLOGICZNYM

19. września byliśmy na pikniku ekologicznym, który odbywał się w ramach akcji "Sprzątanie Świata". Głównym celem akcji jest uświadamianie młodzieży oraz społeczeństwu zagrożeń, jakie niesie niekontrolowany rozwój cywilizacji oraz stanu naszego środowiska naturalnego. W akcji wzięli udział oprócz nas, uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 3 oraz Przedszkole nr 1.

Przeprowadzony został happening ekologiczny, którego byliśmy współorganizatorami. Nasi uczniowie wystąpili w odpowiednich przebraniach - czasem niezwykle pomysłowych. Wzięliśmy także udział w zaproponowanych konkursach i zdobyliśmy II miejsce w konkursie ekologicznym w kategorii szkół podstawowych - nagrodami były dyplomy i tradycyjne drewniane klocki.

Przedstawiliśmy również inscenizację tematycznie związaną z ochroną Ziemi (uczniowie klas Vd i VIb) i braliśmy udział w działaniach plastycznych - malowaliśmy kredą na asfalcie, prace związane były również tematycznie z ekologią.