SZKOLNA WIRTUALNA GALERIA SZTUKI UCZNIOWSKIEJ©

6.05.2020 r.

Skoro od 6 maja otwierane są ponownie muzea i galerie, to i my prezentujemy SZKOLNĄ WIRTUALNĄ GALERIĘ SZTUKI UCZNIOWSKIEJ© Znajdują się w niej prace powstałe w ostatnich tygodniach w ramach zdalnych lekcji plastyki. Pierwsze motywy przewodnie to: martwa natura, futurystyczne machiny kreujące rzeczywistość, okiełznany koronawirus oraz Mona Lisa widziana nieco innym okiem.

Salvador Dali wypowiedział znamienne słowa, że „Prawdziwy artysta to nie ten, który jest natchniony a ten, który inspiruje innych”. Te małe dzieła uczniów starszych klas wykonano właśnie pod wpływem nauczycielskiej, mistrzowskiej inspiracji. Być może w niedalekiej przyszłości okaże się, że w „Jedynkowym Gronie” tworzy młody Matejko czy Picasso.
  ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA GALERII „POD SŁONECZNYM ORDEREM UŚMIECHU” - SUKCESYWNIE POJAWIAĆ SIĘ W NIEJ BĘDĄ EFEKTY ARTYSTYCZNYCH WYZWAŃ.

W MIEJSCU TYM ZNALEŹĆ SIĘ MOŻNA KLIKAJĄC W LOGO PONIŻEJ:

Uwaga! Do zwiedzenia wirtualnej galerii nie jest konieczne posiadanie konta na portalu społecznościowym, jest ogólnodostępna.

Anna Palczewska