„Bezpiecznie, zdrowo, odlotowo” promuje zdrowe odżywianie

24.05. 2017

Członkowie koła „Bezpiecznie, zdrowo, odlotowo” w czasie zajęć w szkolnej kuchni przygotowywali wspólnie zdrową sałatkę owocową. Po wcześniejszym poznaniu zasad zdrowego odżywiania postanowiono praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę. Przed przystąpieniem do pracy zadbano o zasady higieny-umyto ręce i owoce. Następnie przy użyciu noży, obieraczek i tarki przygotowano składniki i umieszczono w wielkiej misce. Podzielono je po zmieszaniu na mniejsze porcje (dla członków koła oraz osób częstowanych) i udekorowano ciastkiem zbożowym wraz z samodzielnie przygotowaną przez uczniów posypką z gorzkiej czekolady zawierającej dużą ilość magnezu i kakao. Dla wszystkich były to w przenośni i dosłownie „smaczne” zajęcia, pokazujące, że niekoniecznie trzeba sięgać po wpływające negatywnie na nasz organizm słodycze, gdy ma się chęć na coś słodkiego.

Anna Palczewska