KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ HOSPICJUM W NYSIE

6. czerwca 2011 r. Szkoła Podstawowa nr 1 po raz drugi zorganizowała w NDK koncert charytatywny na rzecz Hospicjum w Nysie. Koncert kończył tegoroczne obchody Święta Żonkila.

Współpracując z Hospicjum, jako społeczność, realizujemy w praktyce ideę szkolnego wolontariatu oraz prowadzimy pracę wychowawczą polegającą na otwieraniu naszych dzieci na potrzeby innych ludzi. To wspaniałe zjawisko, że kilka razy w roku wszyscy skupiamy się przy realizacji wspólnego zadania.

Podczas koncertu zaprezentowano spektakl: "Mały Książę" oparty na opowiadaniu Antoine'a de Saint-Exupéry'ego, prezentacje multimedialne o Hospicjum i o działalności wolontariatu szkolnego, montaż słowno-muzyczny oraz przeprowadzono aukcję prac plastycznych wykonanych przez nasze dzieci.

W przygotowanie koncertu były zaangażowane następujące osoby: p. B. Trzaska, p. J. Gawlik-Kutowska, p. E. Witkowska, p. K. Ryszewska, p. J. Ryszewski, p. R. Kret, p. G. Hałajewska, p. J. Niedziewicz, p. S. Radomańska, p. M. Brodziak, p. S. Stokłosa, p. A. Markiewicz-Polak, p. A. Skowron-Paczwa, p. A. Szczepańska, p. J. Witkowski, p. B. Korzeniowska. O wspaniałą oprawę koncertu zadbały także panie: G. Leoniec i J. Bernat przygotowując zaproszenia oraz wzór plakatu. Dziękujemy również p. G. Bartusik, która wraz ze swoimi uczniami wręczała imienne zaproszenia na naszą uroczystość.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w koncercie. Dziękujemy również za hojność okazaną w czasie Kwesty i wcześniejszych działań na rzecz Hospicjum (w tym w czasie kiermaszu wielkanocnego!).

Do zobaczenia za rok!