Poczet sztandarowy naszej szkoły brał udział w beatyfikacji s. M. Merkert

„NIECH BĘDZIE BŁOGOSŁAWIONA S. MARIA MERKERT Z NYSY”

Piętnaście tysięcy wiernych wzięło udział 30 września 2007r.w historycznym wydarzeniu dla Nysy i całego Śląska. Wyniesiono na ołtarze założycielkę Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety – s. Marię Luizę Merkert.

Uroczystości przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Watykanie kardynał Jose Saraiva Martinis. Przybyło ponad 250 kapłanów, 35 biskupów oraz 4 kardynałów. Homilię wygłosił ordynariusz opolski arcybiskup Alfons Nossol.

Prezydent Rzeczypospolitej na uchodźstwie - Ryszard Kaczorowki

Prefekt, kardynał Jose Saraiva Martinis

We Mszy św. wzięły udział również znane osobistości z życia polityki m.in.: ostatni prezydent Rzeczypospolitej na uchodźstwie Ryszard Kaczorowki z żoną, oraz władze samorządowe i powiatowe  z Nysy, z p. Jolantą Barską – Burmistrz Nysy. Nie mogło zabraknąć pocztów sztandarowych (wszystkie szkoły z Nysy, Policja, Straż, parafie nyskie i wiele innych).

Nasza szkoła również wzięła udział w tej uroczystości, sztandar niesiony był przez poczet sztandarowy naszej szkoły: Anię Hasiak, Anię Koronczok oraz Patryka Bartnika pod opieką p. Katarzyną Leśniak.

Nasz sztandar również uświetnił tę uroczystość

Poczet sztandarowy: Ania Hasiak, Patryk Bartnik i Ania Koronczok

Transmisję z Mszy św. można było zobaczyć w 4 stacjach telewizyjnych oraz usłyszeć w 3 rozgłośniach radiowych.

Pozdrawiam Magdalena Synowiec