PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ

Instytucja wdrażająca
MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ i SPORTU

W czerwcu 2004 r. nasza szkoła wypełniła DEKLARACJĘ PRZYSTĄPIENIA DO PROJEKTU "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ". Aby projekt mógł zostać zrealizowany, należało wykonać szereg czynności przygotowawczych:

- pomieszczenie na salę komputerową umożliwiającą swobodne rozmieszczenie 10 stanowisk komputerowych plus serwer, wyposażoną w odpowiednie umeblowanie oraz odpowiednio zabezpieczoną,

- instalację elektryczną zasilającą komputery, spełniającą określone warunki,

- szkoła musi posiadać dostęp do Internetu

- nauczyciele ukończyli specjalne kursy:

Dnia 3. listopada 2005r. w  Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie odbyło się zebranie Rad Klasowych Rodziców, na którym dyr. Bożena Węglarz zapoznała rodziców z realizacją projektu edukacyjnego – ,,Pracownia komputerowa w każdej szkole” (projekt MENiS ).

Nowe stoliki komputerowe i sieć elektryczna W pracowni zamontowano nowe oświetlenie

Wyłącznik napięcia dla pracowni Gniazda z bolcem ochronnym dla wszystkich stanowisk

Nowe stanowisko pracy dla nauczyciela W pracowni zamontowano też nowe żaluzje

Instalacja sieci logicznej została wykonana w dniach 2 - 3 listopada 2005 r., natomiast instalacja sprzętu w pracowni - 8 listopada 2005 r.

Instalacja serwera w pracowni Instalacja skanera

Stanowiska uczniowskie - procedura odbioru Sześć kolejnych stanowisk uczniowskich

Instalacja pracowni komputerowej zakończona

08.11.2005 r. (wtorek) o godz. 22.15 została zakończona instalacja nowej pracowni komputerowej w ramach projektu EFS oraz MENiS.

Nowo powstała pracownia komputerowa została zaprezentowana społeczności lokalnej podczas Dni Otwartych Drzwi w marcu 2006 r.