WYRÓŻNIENIE ZA PROMOWANIE IDEI  GODNOŚCI – NADANIE SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ CERTYFIKATU

„Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych

oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie

godności człowieka jest przestępstwem.”

Antoine de Saint-Exupéry

Z radością informujemy, że prowadzone w naszej szkole działania na rzecz promowania idei godności zostały dostrzeżone na szczeblu centralnym. W podziękowaniu za zorganizowanie  Tygodnia Godności otrzymaliśmy od organizacji Global Dignity Poland honorowy certyfikat nadany przez pana Jacka Olechowskiego - społecznego koordynatora Dnia Godności w Polsce. Z Warszawy przyniosły go do nas gołębie pocztowe – oczywiście z niewielką pomocą listonosza. Poza całą Społecznością Szkolną Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu uhonorowano nim także kilkoro przedstawicieli grona pedagogicznego, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem projektu. Szczególne podziękowania należą się jednaj grupie uczniów, która przez kilka miesięcy pracowała pod okiem opiekunów nad jego realizacją. Wiele ciepłych słów na temat naszej placówki można odnaleźć na jednym z portali społecznościowych na profilu Global Dignity:

https://web.facebook.com/SwiatowyDzienGodnosci/?pnref=story .

Anna Palczewska