Nasi uczniowie w projekcie Eksperymentownia

1 maja 2017 roku rozpoczęła się realizacja projektu „Nauka przez eksperyment – doposażenie Międzyszkolnej Pracowni Przedmiotowej Eksperymentownia w Gimnazjum nr 2 w Nysie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lat 2014-2020.

Dlatego od września 2017r. pierwsza ośmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły, jako uczestnicy projektu, będą zdobywać w Eksperymentowni wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które pozwolą im zrozumieć świat nauk ścisłych. Wszystkie działania, jakie będą podejmować, skorelowane będą z programami realizowanymi na lekcjach przedmiotowych. Uczniowie będą korzystać z różnorodnych pomocy dydaktycznych podczas zajęć z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii, pracując przede wszystkim metodą eksperymentu.

Każdy uczestnik projektu zrealizuje 24. godzinny program zajęć w ciągu jednego semestru (4 części tematyczne po 6 godzin) oraz weźmie udział w dwóch wyjazdach naukowych – do Parku Nauki i Rozrywki Jura Park w Krasiejowie i Afrykarium we Wrocławiu. Na podsumowanie zajęć odbędzie się quiz z atrakcyjnymi nagrodami, sprawdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.

W całym projekcie, który będzie realizowany do 28.02.2019 roku, weźmie udział 24 uczniów naszej szkoły, podzielonych na trzy grupy.

Życzymy wszystkim „eksperymentowiczom” owocnej nauki.