Program indywidualizacji procesu nauczania i wychowania

uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Nysa

Od 5 listopada 2012r. do końca roku szkolnego w naszej szkole będzie realizowany projekt systemowy „Program indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Nysa”. 192 uczniów naszej szkoły z klas I-III uczestniczyć będzie w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych :

·         zajęcia dla dzieci ze specyficznymi  trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji

·         zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych

·         zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy

·         zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej

·         gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy

·         specjalistyczne zajęcia terapeutyczne dla dzieci nadpobudliwych

·         zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów wybitnie szczególnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych (np.: prowadzenie obserwacji przyrodniczych)

·         zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych humanistycznie

·         zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych sportowo (LA,  pływanie).

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz informacje na Portalu Urzędu Miejskiego Nysa .