PO PÓŁMETKU ZAJĘĆ "PROJEKTOWYCH" W klasACH I-III

Od 2. listopada 2012 r. w naszej szkole realizowane są zajęcia w ramach projektu systemowego Gminy Nysa pn. „Program indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Nysa”.

W Projekt ten w Szkole Podstawowej nr 1 zaangażowanych jest 20 nauczycieli oraz 192 uczniów. Zajęcia projektowe pomagają uczniom z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w zdobywaniu umiejętności matematycznych, z zaburzeniami rozwoju mowy (zajęcia logopedyczne), z wadami postawy (gimnastyka korekcyjna), rozwijają zdolności i zainteresowania matematyczno – przyrodnicze, humanistyczne, sportowe, pomagają uczniom z zaburzoną komunikacją społeczną i nadpobudliwością psychoruchową (zajęcia socjoterapeutyczne).

Uczniowie bardzo chętnie i systematycznie uczęszczają na wszystkie rodzaje zajęć. Niektórzy korzystają z dwóch, a nawet trzech form pomocy – zajęcia bowiem są dostosowane indywidualnie do każdego ucznia – odpowiadają specjalnym potrzebom edukacyjnym każdego dziecka indywidualnie.

Dzięki udziałowi w Projekcie nasza szkoła pozyskała sprzęt multimedialny – mobilną tablicę interaktywną z wysokiej klasy projektorem, laptopem, mikroskop z kamerą do komputera oraz oprogramowanie do prowadzenia wszystkich rodzajów zajęć (zarówno dla uczniów z trudnościami, jak i dla uczniów uzdolnionych).

Jesteśmy już po „półmetku” zajęć projektowych. Śmiało możemy stwierdzić, że osiągnięcia uczniów oraz poziom ich wiadomości i umiejętności  - znacznie wzrosły. Cieszymy się, że nasi uczniowie mogą korzystać z tak bogatej oferty zajęć podbudowanej atrakcyjną bazą dydaktyczną!

Uczniowie w czasie zajęć gimnastyki korekcyjnej

Trudności matematyczne pokonujemy z pomocą programów komputerowych

Trudności w czytaniu i pisaniu łatwiej pokonać z pomocą tablicy interaktywnej z odpowiednim oprogramowaniem

Zajęcia logopedyczne