DOKARMIANIE PTAKÓW ZIMĄ

W tym roku szkolnym przez cały sezon zimowy grupa Ekobadaczy prowadziła akcję dokarmiania ptaków. Wokół szkoły rozstawione i rozwieszone zostały karmniki wykonane przez uczniów w ramach szkolnego konkursu „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”.

Dzieci dbały o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej, mroźnej zimy nie byli głodni. Karmniki były regularnie uzupełniane od jesieni do wiosny karmą przynoszoną przez uczniów: kaszą, zbożem, płatkami owsianymi, ziarnami słonecznika, dyni, orzechami, słoninką, suszonymi owocami oraz gotowymi mieszankami nasion dla dzikich ptaków. I tak powstała nasza szkolna „Ptasia stołówka”.

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. Wiele z nich przetrwało go tylko dzięki naszej pomocy.

Zaglądajmy więc co roku do naszych, zarówno szkolnych jak i przydomowych karmników!

Zobacz więcej zdjęć