Projekt rodzinny „KOSMOS I JA”

W maju w naszej szkole zorganizowany został projekt rodzinny „KOSMOS I JA”.

Kosmos i miejsce Ziemi we Wszechświecie od zawsze wzbudzają dużą ciekawość, więc żeby ją choć w części zaspokoić, uczniowie wraz z rodzinami podjęli się wykonania przestrzennej makiety Układu Słonecznego. Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wykonano aż 62 makiety.

Wszystkie prace przygotowane zostały bardzo starannie i estetycznie. Uczniowie tworząc projekty wykazali się bardzo dużą pomysłowością, wysoką techniką wykonania i zróżnicowanym doborem materiałów. Powstały prace przedstawiające Układ Słoneczny w różnych układach perspektywicznych,  w których wykorzystano styropian, kartony, druty, sznurki, żyłki wędkarskie, plastelinę, elementy drewniane i papierowe, a także masę solną oraz zasuszone owoce.

Niektóre prace posiadały własne oświetlenie, inne zaskakiwały ruchomą konstrukcją. Pięknie pomalowane z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi tworzą niepowtarzalny obraz dziecięcej wyobraźni.

Po długich i ciężkich naradach udało się wyłonić 10 zwycięskich prac:

Radosław Cieślak, Aleksandra Mierzwa, Marta Świgost, Tymoteusz Byczek, Zuzanna Kubik, Dominik Oszytko, Adam Tarnowski, Bartosz Banach, Dominika Brodziak, Aleksandra Janusz.

Wszystkie Układy Słoneczne zostały nagrodzone na uroczystym apelu oraz zaprezentowane zostały w holu głównym szkoły.

Serdecznie dziękujemy zarówno dzieciom jak i dorosłym za bardzo duże zaangażowanie i tak liczny udział w konkursie.