Uczestniczymy w otwarciu Ścieżki Ornitologicznej

29. września uczniowie klasy VI d wraz z wychowawcą oraz Dyrekcja naszej szkoły -  uczestniczyli w uroczystym otwarciu Ścieżki Ornitologicznej im. Paula Kolibaya w Nysie. W uroczystości wziął udział wiceburmistrz Nysy – p. A. Juszczyk oraz przedstawiciele Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Ścieżka w 80% została sfinansowana z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostała część z projektu Szkolnego Koła Ornitologicznego realizowanego w ramach programu "Make a Connection - Przyłącz się!" Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Pomysłodawcą ścieżki był nauczyciel z I LO Carolinum Romuald Cisakowski.

Utworzona ścieżka ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i przyrodniczej mieszkańców Nysy, turystów, jak również ma  zastosowanie jako narzędzie dydaktyczne dla nauczycieli - umożliwia przeprowadzenie ciekawych zajęć w terenie.

Pierwsza z tablic ścieżki przybliża postać Paula Roberta Kollibaya - wybitnego ornitologa śląskiego, mieszkańca Nysy, który w roku 1904 założył Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne. Pozostałe tablice przedstawiają i opisują gatunki ptaków, które można spotkać na miejskim odcinku rzeki Nysy Kłodzkiej.