XXIV RAJD SZKOLNY  W GÓRY OPAWSKIE

KLASY 6 KLASY 7

Szkolny Rajd 6 klas 2018

Szkolny Rajd 7 klas 2018

Hasło przewodnie rajdu związane z obchodami Dnia Ziemi: "NIECH NASZA ZIEMIA SIĘ NIE ZMIENIA!"

Cele rajdu szkolnego:

1. Upowszechnianie form aktywnego wypoczynku i podnoszenie kondycji zdrowotnej oraz sprawności fizycznej, w tym także:

a) wykazywanie przewagi odpoczynku czynnego nad biernym,

b) podkreślanie zależności między dobrym, prawidłowo zorganizowanym wypoczynkiem a zdrowiem psychicznym i fizycznym,

c) zachęcanie uczniów do podejmowania własnych aktywnych form relaksu i wypoczynku w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych,

2. Rozpoznawanie potrzeb, zainteresowań i możliwości uczniów.

3. Wspomaganie rodziny w procesie wychowawczym poprzez kształtowanie cech osobowości, postaw i zachowań powszechnie wskazanych i akceptowanych społecznie.

4. Poznawanie najbliższego regionu, jego środowiska przyrodniczego, historii i kultury, tradycji i obyczajów, zabytków.

5. Uświadamianie konieczności i upowszechnianie zasad ochrony środowiska naturalnego oraz zachowania na terenie parków narodowych, rezerwatów, akwenów wodnych, stref ciszy - PARK KRAJOBRAZOWY GÓRY OPAWSKIE.

6. Poznawanie zasad odpowiedniego i bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach: środki komunikacji, miejsca zakwaterowania, parki przyrodniczo-krajobrazowe, rezerwaty przyrody.

7. Integracja zespołów klasowych, wychowawców i nauczycieli SP1.

Termin rajdu:

17-18 kwietnia 2018 r. - klasy siódme (Głuchołazy, ośrodek "Czerwony Kozioł")

18-19 kwietnia 2018 r. - klasy szóste (Głuchołazy, ośrodek "Czerwony Kozioł")

23-24 kwietnia 2018 r. - klasy czwarte (Pokrzywna, ośrodek "Sudety")

24-25 kwietnia 2018 r. - klasy piąte (Pokrzywna, ośrodek "Sudety")