PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

24 marca 2015 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej z Filią w Nysie uczniowie klas drugich uczestniczyli w prelekcji na temat ratowania życia połączonej z praktycznymi ćwiczeniami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Celem spotkania było przygotowanie uczniów do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń oraz zdobycie teoretycznych i praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w różnych zdarzeniach życia codziennego. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna i jak ją zorganizować, aby była skuteczna. Uczniowie poznali podstawowe zabiegi ratujące życie oraz zasady i etapy udzielania pomocy poszkodowanym. Zdobyte informacje wykorzystali podczas praktycznych ćwiczeń z użyciem fantomów. Zajęcia zostały przeprowadzone przez studentów ratownictwa medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

Praktyczne ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy