PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

6 oraz 13 maja dzięki współpracy ze Studenckim Kołem Medycyny Ratunkowej COR działającym przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas spotkania uczniowie poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz dowiedzieli się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomach. Dzieci pod czujnym okiem członków koła ratowniczego ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach i uczyły się jak sprawdzać czynności życiowe u osoby nieprzytomnej.

Wierzymy, że wiedza i umiejętności zdobyte przez uczniów podczas warsztatów zostaną z nimi na długo.