w 5. rocznicĘ beatyfikacji Marii Luizy Merkert

5. rocznicę beatyfikacji błogosławionej Marii Luizy Merkert otwierało sympozjum naukowe. Na początku uroczystości, zgromadzonych gości, powitała p. Burmistrz - Jolanta Barska oraz... nasi uczniowie - Agnieszka Malczyk (V b) i Jakub Szpitalny (V b).

Agnieszka i Jakub (zbieżność imion nieprzypadkowa!) również pięć lat temu brali udział w uroczystościach związanych z beatyfikacją.

Dzieci zostały bardzo ciepło przyjęte przez dorosłe gremium. A oto słowa powitania, które zostały przez nich wygłoszone:

- Mam na imię Agnieszka

- A ja mam na imię Jakub

- To my pięć lat temu witaliśmy Szanownych Gości przybyłych na beatyfikację Marii Luizy Merkert i kierowaliśmy do nich słowa od najmłodszego pokolenia nysan.

- Dziś po pięciu latach również pragniemy Państwa gorąco powitać na uroczystości poświęconej błogosławionej Marii Luizie Merkert i dziełu jej życia.

- Podczas dzisiejszego spotkania padnie wiele mądrych słów poświęconych tej niezwykłej postaci i Jej działalności na rzecz ludzi, zwłaszcza tych pokrzywdzonych przez los.

- My zaś pragniemy podkreślić, że błogosławiona Maria Luiza Merkert jest nadal wzorem do naśladowania nawet przez dzieci w naszym wieku, choć od jej urodzin niebawem - 21 września 2017 roku minie 200 lat.

- Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Nysie, w której m. in. wychowuje się nas w poszanowaniu idei wolontariatu i pracy charytatywnej na rzecz nyskiego środowiska.

- A wielu naszych kolegów otrzymuje pomoc od sióstr Elżbietanek, które podjęły dzieło "Śląskiej Samarytanki".

- Życzymy Państwu, naszym Drogim Gościom, niezapomnianych, pełnych wzruszeń i refleksji chwil pobytu w naszym mieście, które ojciec Henryk Kałuża porównał do gniazda skowronka "schowanego w kotlinie zielonych pól i łąk".

Agnieszka i Jakub powitali zgromadzonych gości

Dopóki ktoś żyje

wówczas się wydaje