SPOTKANIE Z O. ANTONIM ERRAGUDI SVD

27. marca 2012 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia, na których gościliśmy o. Antoniego Erragudi svd. Ojciec werbista, wikary z nyskiej parafii Matki Bożej Bolesnej przygotował prezentacje o swojej osobie jak i Indiach - kraju z którego pochodzi. Uczniowie z klas 2d,2a,5d i 4c z ogromnym zainteresowaniem słuchali o. Antoniego, jak opowiadał o kulturze, tradycjach i zwyczajach swojego kraju. Uczniowie chętnie zadawali pytania, a Ojciec w podziękowaniu rozdawał uczniom różańce misyjne. Uczennica z kl. 2a Ewa Kałętkiewicz otrzymała bindi -  „kropkę” na czole – tradycyjny znak w Indiach noszony przez kobiety. Pod koniec prezentacji o. Antoni nauczył nas pieśni religijnej i tańca. Uczniowie prosili Ojca o autografy, co było wyrazem ich uznania dla pracy misyjnej w Polsce. Dziękujemy o. Antoniemu svd i obecnym uczniom za to spotkanie.

o. Antoni svd – i  przygotowana dla uczniów prezentacja na tablicy interaktywnej. Wspólny śpiew i taniec

o. Antoni svd rozdaje autografy Uczennica 2a Ewa Kałętkiewicz otrzymała od o. Antoniego svd bindi - „kropkę” tradycyjny znak  z Indii

Uczennica 2a Ewa częstuje o. Antoniego cukierkami z okazji swoich urodzin

o. Antoni svd i zasłuchani uczniowie