Razem przepisujemy Biblię

Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie "Razem przepisujemy Biblię" organizowanym przez Wydział Katechetyczny Diecezji Opolskiej. Koordynatorem projektu była p. Sylwia Pierzchała. Za udział szkoła została uhonorowana certyfikatem.

Celem projektu było zetknięcie się, rozczytanie i poznanie ksiąg Pisma Świętego oraz

zawiązanie w naszej diecezji wspólnoty, która łączy się poprzez czytanie i przepisywanie Biblii.

Udział w projekcie był również naszą odpowiedzią na słowa Papieża Franciszka:

„Ilu z Was spędza dwie minuty dziennie na czytaniu Ewangelii? Dwie minuty! Weź małą księgę Ewangelii. Noś ją w kieszeni lub torebce. Kiedy jesteś w autobusie, metrze lub pociągu, gdy jesteś w domu, otwórz i czytaj przez dwie minuty. Spróbuj! Zobaczysz, jak zmieni się Twoje życie, ponieważ spotkasz Jezusa. Spotkasz się ze Słowem”.

W projekcie wzięło udział 9 uczniów z klas 6-8:

Grzegorz Johemczyk kl. 6d

Mateusz Oszytko kl. 6b