Pierwsza rocznica beatyfikacji Marii Luizy Merkert

27. września 2008 r. z okazji pierwszej rocznicy beatyfikacji Marii Luizy Merkert Związek Harcerstwa Polskiego (Drużyn Ziemi Nyskiej) we współpracy z urzędem miejskim w Nysie zorganizował grę fabularną dotyczącą „Życia Błogosławionej Marii Luizy Merkert”.

Uczestnikami gry byli uczniowie nyskich gimnazjów oraz Szkoły Podstawowej nr 1. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI „d”: Paulina Majda, Jarosław Muzyka, Katarzyna Ratuszniak, Michał Ryszewski, Krzysztof Urbański i Michał Zgórski.

Gra toczyła się w centrum miasta oraz w parku miejskim. Uczniowie z naszej szkoły wykazując się sprawnością fizyczną oraz intelektualną zdobyli IV miejsce!!! Każdy z uczestników otrzymał piękne nagrody (książki, płyty dvd).

Serdecznie gratulujemy!!!

Pozdrawiam Magdalena  Synowiec

Rozpalanie ogniska jedną zapałką Ognisko rozpalone - zadanie zaliczono

Przygotowanie do zjazdu po linie