KONFERENCJA W BIURZE RZECZNIKA PRAW DZIECKA

Siódmego października 2014 r. w Biurze Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie odbyła się robocza konferencja n/t problemów współczesnej szkoły oraz zadań, którym musi aktualnie sprostać.

Zostali na nią zaproszeni przedstawiciele szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z całej Polski, m.in. ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie: dyrektor Bożena Węglarz i wicedyrektor Jolanta Gawlik-Kutowska.

Pierwszą część spotkania przy ulicy Przemysłowej stanowiła merytoryczna dyskusja dotycząca planów, kierunków pracy oraz problemów polskiej oświaty. Zainicjował ją Rzecznik Praw Dziecka – Minister p. Marek Michalak, a kontynuowali przedstawiciele Ministra Edukacji Narodowej na czele z Ministrem Tadeuszem Sławeckim.

Wystąpienia były przerywane prezentacjami ukazującymi sytuację dziecka niepełnosprawnego w systemie polskiej oświaty.

Ważną część spotkania stanowiło ukonstytuowanie się grupy inicjatywnej z 56 placówek noszących imię KOU, której najbliższym zadaniem będzie rejestracja Stowarzyszenia Szkół noszących to zaszczytne imię.

Nasza szkoła 22. maja będzie obchodzić dziesięciolecie nadania imienia i w związku z tym p. Marek Michalak obiecał nam, że uświetni swoją obecnością nasze uroczystości związane z tym ważnym dla całej społeczności faktem.

Spotkanie zakończył i dyskursywnie podsumował świetny treściowo i aktorsko spektakl „ Działka” o istocie uzależnień i wspierającej roli rodziny.

Przed odjazdem wszyscy uczestnicy konferencji uwiecznieni zostali na wspólnym zdjęciu.

Zobacz też relację z konferencji na stronie RPD .