Po raz drugi obchodziliśmy w tym roku - 20. listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 7. listopada 2014 roku w 25. rocznicę przyjęcia przez Zgromadzenie ONZ Konwencji o prawach dziecka.
Aktualnie obchodziliśmy zatem 26.rocznicę. Przy okazji przypomnieliśmy naszym dzieciom ich najważniejsze prawa - równość praw, mimo różnic w pochodzeniu, rasie, statusie materialnym, czy stanie zdrowia. Prawo do wychowania w rodzinie, do prywatności, opieki lekarskiej, leczenia, do zabrania głosu w sprawach dotyczących dziecko. Także prawo do życia bez przemocy, do ochrony godności osobistej, do nauki, wypoczynku, do rozwijania zainteresowań i talentów. Konwencja przypomina również rodzicom o odpowiedzialności za wychowanie dzieci za ich rozwój.
  Samorząd Uczniowski zebrał się na holu pierwszego piętra, by symbolicznie zamanifestować nasz udział w tym ważnym Święcie.

Zobacz też informację na stronie Rzecznika Praw Dziecka.