Od 20.-24. listopada obchodziliśmy Tydzień Praw Dziecka w naszej szkole. Tym samym włączyliśmy się w ogólnopolskie obchody tego Święta , których "stolicą" w tym roku była Piła.
    Dzień ten został ustanowiony przez sejm Reczypospolitej w 2015 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka dla upamiętnienia 25. rocznicy uchwalenia przez ONZ Konwencji Praw Dziecka, w której procedowaniu Polska odegrała ogromną rolę.

Plan naszych obchodów był następujący:
Poniedziałek: - adycja o charakterze i genezie Święta ,wykonanie gazetki tematycznej, forum wolnych wypowiedzi - "Mam zdanie"/tablica wolnych wypowiedzi/
Wtorek - prezentacja w audycji Karty Praw Każdej Jednostki Ludzkiej, realizacja scenariusza związanego z prawami dzieci podczas godzin do dyspozycji wychowawcy.
Hasło dnia: "Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego, a szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego".
Środa - ogłszenie konkursu plastycznego związanego z hasłami tygodnia dla klas 1-7. Hasło dnia: "Mogę uczyć się wszystkiego ,co mnie zaciekawi i mm prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.
Czwartek: ogłoszenie konkursu na pracę pisemną "Moje prawa-moja sprawa".
Piątek - przygotowanie do wystawy prac plastycznych: hasło dnia: "Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa, a gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa".
W poniedziałek 27.listopada nastąpi podsumowanie akcji oraz rozdane zostaną nagrody.

J.Gawlik-Kutowska

Zobacz też informację na stronie Rzecznika Praw Dziecka.