NA ZAPROSZENIE RZECZNIKA PRAW DZIECKA ...

Na zaproszenie Rzecznika Praw Dziecka - pana Ministra Michalaka gościliśmy w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Prudniku. Paniom: Jolancie Gawlik-Kutowskiej i Grażynie Hałajewskiej towarzyszyli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnej Grupy Wolontaryjnej.

Pierwsza część spotkania poświęcona była funkcji i roli Rzecznika Praw Dziecka a także Konwencji o Prawach Dziecka - jej funkcjonowaniu w praktyce społecznej.

Dzieci zadawały p. Michalakowi różne pytania - niektóre bardzo poważne, a inne żartobliwe np. o ulubione potrawy. Rzecznik "przepytał" zaś zgromadzonych ze znajomości Konwencji o Prawach Dziecka.

Druga część spotkania stanowiła spotkanie rodzin zastępczych z panem Markiem Michalakiem.

Do szkoły przywieźliśmy pozdrowienia oraz życzenia udanych wakacji dla wszystkich uczniów od Rzecznika Praw Dziecka.

Pogodnych, udanych wakacji

życzą także uczniom