SREBRO I BRĄZ W BIEGACH ROZSTAWNYCH W SZTAFECIE SZWEDZKIEJ

11. września 2010 r. odbył się V Opolski Festiwal Skoków w ramach którego rozegrano VIII Memoriał Leszka Kuśmierczyka. Naszą szkołę reprezentowały w tych zawodach sztafety dziewcząt i chłopców startujące w biegach rozstawnych w sztafecie szwedzkiej ( 100 + 200 + 300 + 400 metrów ). Dziewczęta ukończyły zmagania na II miejscu, chłopcy zajęli III pozycję.

Oprócz zmagań sportowych nasi reprezentacji mogli porozmawiać i wziąć autografy od gwiazd polskiej lekkiej atletyki - gości zawodów : Grażyny Rabsztyn,  Władysława Kozakiewicz, Jacka Wszoły, Artura Partyki, Zdzisława  Hoffmanna. Na najwyższym, światowym poziomie rozegrał się konkurs w skoku wzwyż. Zwyciężył reprezentant Rosji, triumfator tegorocznej edycji Diamentowej Ligi Ivan Uchov z najlepszym tegorocznym wynikiem na świeci 2.36!