IV Młodzieżowe Biegi Przełajowe nad Zalewem Mietkowskim

W środę, 17. kwietnia 2013 roku udaliśmy się do miejscowości Borzygniew koło Wrocławia na IV Młodzieżowe Biegi Przełajowe nad Zalewem Mietkowskim. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa dolnośląskiego i nasza grupa, reprezentująca województwo opolskie. Na starcie poszczególnych biegów stawała bardzo liczna grupa zawodników. Organizatorzy prowadzili punktację drużynową szkół, w której pomimo niepełnego składu (punktowała pierwsza dwudziestka w każdym biegu) zajęliśmy III miejsce. Wszystko to zasługa świetnego startu dziewcząt!

Drużyna dziewcząt z rocznika 2000 zajęła III. miejsce

Wielką niespodziankę sprawiła Nina Barcik z IV d zdecydowanie zwyciężając w biegu dziewcząt z rocznika 2002. Wszystkie nasze czwartoklasistki zajęły miejsca w pierwszej, punktującej dwudziestce. Martyna Tarnowska z IV a była 8., zaraz za nią finiszowała Julka Barcik ( IV d ). Zuzia Żukowska ( IV d ) zajęła 15. a Agata Krawczyk ( IV d ) 19. pozycję. Wielkie brawa dla zwyciężczyni i wszystkich naszych najmłodszych biegaczek!

Nina Barcik z klasy IVd zwyciężyła w biegu dziewcząt z rocznika 2002

W biegu rocznika 2000, 3. miejsce wywalczyła Daria Baranowska z VI a, 4. była Marta Ligocka z V b, 9. Magda Dubicka z VI b, 12. Ala Zaklukiewicz z V b, 14. Marlena Szczepańska z VI a. Dziewczynom gratuluję bardzo dobrych wyników!

Daria Baranowska (VI a) wywalczyła 3. miejsce, a Marta Ligocka (V b) była 4. w biegu dziewcząt z rocznika 2002

Jako ostatnia z naszej grupy, do zmagań stanęła nasza absolwentka, obecnie uczennica Gimnazjum nr 1, Sara Tkaczuk. Sara nie pozostawiła złudzeń swoim konkurentkom zwyciężając z dużą przewagą. Gratulacje!

Pierwsze szóstki z każdego biegu dostały dyplomy i nagrody rzeczowe. Pierwsze trójki dodatkowo otrzymały medale.