45. Cross MysłowickI

W ostatnią sobotę ferii zimowych, 25 lutego 2017 roku udaliśmy się do Mysłowic na 45. Cross Mysłowicki. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Gim2” Nysa w którym trenują między innymi uczniowie z nyskiej Jedynki, traktuje udział w tych zawodach jako tradycję. Zmagania przełajowe w Mysłowicach to inauguracja wiosennego sezonu crossowego na Śląsku – warto zaznaczyć, że wśród zwycięzców crossu z lat poprzednich jest między innymi Bronisław Malinowski nasz złoty medalista w biegu na 3000 m. z przeszkodami z Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku.

W kategoriach dziecięcych rozegrano dwa biegi, dziewcząt i chłopców bez podziału na roczniki. Nasi młodzi adepci królowej sportu zaprezentowali się bardzo dobrze i dzięki swojej postawie dwoje z nich znalazło się wśród dekorowanych szóstek. Agnieszka Dudek ukończyła swoje zmagania na 5. pozycji, Adam Tarnowski otarł się o podium i wywalczył 4. miejsce. Podkreślić należy, że Adam zajął najwyższe miejsce w swoim roczniku ( 2005 ).

Głośno było też o absolwentach nyskiej Jedynki. W kategorii młodzik Martyna Tarnowska zajęła 4. pozycję, Nina Barcik była 5. Wśród chłopców w tej kategorii zwyciężył Maciek Ryszewski. 5. miejsce wybiegał Radosław Pawlik, 5. pozycję w kategorii junior młodszy zajął Szymon Rębisz. ( Radek i Szymon nie są absolwentami SP-1 ).

Wyniki:

Dziewczęta 1km. 2004-2005

5. Agnieszka Dudek

22. Natalia Kołodziej

25. Dominika Brodziak

28. Aleksandra Hulbój

Dziewczęta 1km. 2002-2003 ( młodziczki )